G-Power. Tryskáč oproti BMW X5 M

G-Power
G-Power. Tryskáč oproti BMW X5 M
Ohodnoť článek

Patříte-li mezi milovníky rychlé jízdy a toužíte po autě, které má pod kapotou hned sedmsetpadesát koní, zbystřete. Je tu nový G-Power

Německá tuningová společnost G-Power pocházející z bavorského Autenzellu vyrábí nadupaná auta, pod hlavičkou modrobílého loga tak, že se s nimi překonávají rychlostní rekordy. I majitelé, kteří milují rychlou jízdu a svého miláčka budou používat v běžném provozu, se mají na co těšit.  Nikterak tomu není ani v případě “malého drobečka” G-Power BMW X5 M. Ten se pyšní hned sedm set padesáti koňmi pod kapotou. Co na něj říkáte?

Je to bezmála rok, co G-Power odhalil novinky pro BMW X5 M, která činila výkon 700koní a točivý moment 905Nm. A nyní si Němci usmysleli, že z něj vyrobí jedno z nejrychlejších SUV této planety. I tak BME X5 M nebyl žádný slaboch. V sériové výrobě má pod kapotou 575koní, 423kE a 750Nm. Tady G-Power dostalo na míru šitý výfukový systém a novou řídící jednotku.

TIP: Hledáte repas turba za férovou cenu? Podívejte se na www.profiturbo.cz.

BMW X5 M (F85) určitě není žádný slaboch a výkon mu neschází. Z 4.4-litrového osmiválce s twin-turbem v sériové podobě doluje 575 koní (423 kW) a 750 Nm. Tady auto dostalo výfukový systém na míru a novou řídící jednotku. To v závěru znamená brutální výkon 750 koní a točivý moment 980 Nm, který putuje na všechna čtyři kola přes osmistupňovou automatickou převodovku Steptronic a pohon xDrive. Zrychlení z nuly na stovku trvá 3.8 sekundy a maximální rychlost překročí 300 km/h, a to i navzdory vysoké hmotnosti 2350 kilogramů.

Luxusní vzhled s karbonovou kapotou

Chcete mít doma opravdu vymazleného plechového miláčka, pak právě G-Power je tu pro vás. Nejen že se pyšní nadupaným motorem pod kapotou, ke kterému se ještě dostaneme, ale také zaujme jeho karbonová kapota, rozšířený rozchod auta a hravější nárazníky. V tomto případě nemůže chybět karbonový difuzor a opravdu velká kola. V našem případě třiadvacítky navlečené do pneu 315/25 R23.

Úpravy motoru si přišly na hezkých půl milionu korun, pokud byste si přáli vylepšit celkový vzhled vozu, připravte si ještě bezmála jednou tolik.

Vyladěné G-Power

Když světlo světa spatřilo BMW X5 M vyladěné od G-Power, mělo hned 700koní. Mezi námi jsou ale tací, kteří touží po něčem silnějším a ocenili by velké auto s opravdu nadupaným motorem a vyšším výkonem. Pokud jste jedním z nich, zpozorněte. Z novinky budete mít skutečně velkou radost.

Co říkáte na výkon 551kW, 750koní a 980Nm, který svou sílu rozmisťuje na všechna čtyři kola přes osmistupňovou automatickou převodovku Steptronic a pohon xDrive. S takovou si tento drobek o hmotnosti 2 403kg poradí i s rychlostí 300km/h a čtvrtmíli zvládne pokořit za 11,5sekundy. A jak se podařilo tohoto výkonu dosáhnout? Díky titanovému výfukovému potrubí s turbodmychadly a moderní řídící jednotkou G-Power Bi-Tronik 2 V3.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*