Kia Soul po faceliftu je ještě provokativnější

Kia Soul po faceliftu je ještě provokativnější
Ohodnoť článek

Začátkem října se v Paříži poprvé ukázala modernizovaná Kia Soul. V České republice se objevila až nyní, výsledkem jsme nadšeni,. Posuďte sami.

 Designových prvků je poskromnu

 Možná si na první pohled modernizovaných designových prvků nevšimnete, protože jde jen o nepatrné drobnosti. Především se, ale to pouze lehce, změnil design přední a zadní části auta, ale protože Soul je už teď samo o sobě dost výrazné, nepotřebuje další předělávky.

Novinky se dějí především pod kapotou. Nabízí se nová linie Sport, která se ale váže pouze k nejsilnějšímu typu motoru v nabídce. Šestnáctistovka T-GDI o výkonu 150kW, která tepe například pod kapotou Cee´du GT. Linie Sport začíná na ceně 564 980 korun v základní verzi. Ale tady už je i šestistupňová převodovka DCT, za kterou byste jinak museli připlatit 55 000 korun. O zábavu se vám postarají 18 palcová litá kola, polokoženkové čalounění vyhřívaných sedadel vpředu i vzadu, vyhřívaný sportovní volant, bezklíčové odemykání dveří a startování, a xenony.

V základní verzi bychom začali ještě v září na linii Active, dneska už je minulostí a startujeme na linii Comfort. Cena za ní je 384 980 korun, (v září bychom za Comfort ještě ušetřili dvacet tisíc korun) motor má 1,6 GDI o výkonu 97kW. V základu je šest airbagů, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, manuální klimatizace, přední mlhovky, zatmavená okna u zadních dveří, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, rádio s MP3 přehrávačem doplněný o dva USB vstupy a elektrické ovládání oken. Chloubou mu budou nově hliníkové disky. V září byly v této výbavě pouze plecháče.

Nejzajímavější je asi linie Exclusive. Ta začíná s motorem 1,6 GDI a startuje na ceně 434 980 korun. Před faceliftem byl o dvacet tisíc levnější. Obuté je na sedmnáctipalcových kolech a potěšila nás jednozónová klimatizace, navigace s dotykovým displejem a projektorové světlomety. Připlatit si můžete za metalízu, a to třináct tisíc korun nebo dvoubarevné lakování za sedmnáct. Ceny jsou shodné pro všechny linie, připlatit si můžete za SUV paket v částce 35 000 korun, a nebo paket Premium s osmnáctipalcovými koly. Nebo si dopřejte přístrojový štít Supervision, nebo paket Style. za třicet dva tisíc korun.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*