Nebraňte se silnému autu s velkým motorem – jízda v něm je bezpečnější!

Mercedes
Nebraňte se silnému autu s velkým motorem – jízda v něm je bezpečnější!
5 (100%) 1 vote

Pořídit si automobil s úsporným a levným agregátem je takový český folklór. Většina motoristů skutečně uvažuje podobným způsobem a „ušetřené“ peníze pak vrazí do nepotřebné příplatkové výbavy. My vám prozradíme, proč byste měli při výběru nového auta uvažovat jinak. Problematiku jsme konzultovali s kvalifikovanými profesionály z Autoškoly KING.

Výkonnostní rezerva

Pražská autoškola KING tvrdí, že pořídit si slabé auto znamená jet neustále na doraz. Sedět za volantem výkonného vozu je z psychologického hlediska mnohem méně stresující, neboť řidič ví, že má dostatečnou rezervu pro případ nečekané (a nebezpečné) situace.

Výkonnému vozu nedojde dech při prudším stoupání do kopce a nezpomalí ho ani silný protivítr. Nadbytek koní pod kapotou v žádném případě neznamená, že se z řidiče automaticky stane bestie, která přestane brát ohledy na ostatní účastníky provozu. Vše je o lidech a hulvát se bude chovat jako hulvát i za volantem tříválcové Fabie.

Mít dostatečnou rezervu výkonu se hodí také při předjíždění. Díky silnému motoru zvládnete manévr mnohem rychleji a nebudete ho muset plánovat dlouho dopředu. Například v momentě, kdy vás brzdí extrémně pomalý důchodce a zezadu na vás začne tlačit agresivní dodávka.

Autoškola king

Bezproblémová přeprava nákladu

Ale není to jen o dynamickém předjíždění a manévrování. Silný motor je předpokladem bezproblémové přepravy těžšího nákladu. Nemusí se přitom jednat hned o přívěsný vozík – stačí, když se autem vydáte na dovolenou. Plně naložený kufr a „rakev“ na střeše udělají své.

Silný vůz se nemusí prodražit

Autoškola v Praze upozorňuje, že výkonnější automobily sice mají vyšší spotřebu, ale ve finále mohou být celkové náklady na provoz vozidla nižší než v případě auta s nespolehlivým a poruchovým dieselovým motorem. Kromě toho obvykle nabízí bohatší výbavu, takže si jízdu o to více užijete. Potřebujete snad další důvody, proč si udělat radost autem s pořádným motorem?

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*