Nová řada BMW 5: Stylový pomocník pro vaše cesty

BMW 5 series
Nová řada BMW 5: Stylový pomocník pro vaše cesty
Ohodnoť článek

Asi každý milovník a zastánce automobilové dopravy čekal na událost, jež se nedávno odehrála v Paříži. Nová řada BMW 5 byla odhalena v celé své kráse a nutno podotknout, že německá automobilka s rozpočtem opravdu nešetřila.

Nová řada nesoucí označení „5“ se může pyšnit hned několika praktickými až luxusními vychytávkami a doplňky.  V jednotlivých verzích, které jsou momentálně na trhu čtyři, avšak již v příštím roce bychom se měli dočkat dalších kousků, najdete nemalé množství elektroniky zajišťující pohodlné a příjemné cestování, ať už na dlouhé trasy nebo na ty krátké. Za zmínku definitivně stojí například nastavování polohy sedadel, neboť samotná sedadla pomocí senzorů citlivosti reagují na vaše požadavky. Mimo to se BMW řady 5 může také pyšnit integrovanými vzduchovými komorami, které vám v případě cestování na dlouhou trasu zajistí až 8 masážních programů. Samozřejmostí zůstávají i další prvky, mezi které lze například zařadit úsporné denní LED svícení či funkce Street Parking Information, která vám napomáhá primárně ve městech hledat volná místa k parkování.

Automobilka však nezanedbala ani hnací ústrojí, které můžeme volit v souvislosti s jednotlivými verzemi. Vybírat budete moci ze čtyřválcových, šestiválcových nebo osmiválcových dieselových i benzínových motorů včetně možného doplnění inteligentního pohonu na všechny čtyři kola zvaného xDrive. Vyjma verze 520d jsou veškeré modely vybavené osmistupňovou samočinnou převodovkou Steptronic, která zaujme především díky svému snížení vnitřního tření a strategickým řazením orientovaným dle navigačního systému GPS. Z nuly na sto vám model s nejslabším motorem, konkrétně 520d, poháněný výkonem 140 kW při 4000 rpm, zvládne za 7,7 sekundy, nejsilnější verzi M550i xDrive pak stačí rovné 4 sekundy.

Nová řada se rovněž dočkala zvětšení rozměrů – delší bude o 29 mm (4936 mm), širší o 6 mm (1868 mm) a střecha je oproti odcházející verzi zvýšena o 2 mm (1466 mm). Rozvor kol se pak posunul o 7 mm (2975 mm). BMW se tímto krokem snaží docílit co největšího objemu kufru, který dosahuje 530 litrů.

Co se týče cenové relace, za nejlevnější variantu, model 520d, zaplatíme 45 200 €, což v přepočtu na české koruny vychází zhruba na 1 225 000 Kč. Za nejsilnější variantu, která by měla být na český trh oficiálně uvedena 11. Února 2017, vám pak bude účtováno asi 82 700 €, což v přepočtu na naše vychází zhruba na 2 241 000 Kč.

Nelze říci, že by měla nová řada BMW 5 být outsiderem. Naopak by se měla v příštích několika měsících objevit na cestách s jejich novými majiteli. Každý, kdo by chtěl alespoň jeden z těchto vozů řídit, by se měl nejspíš připravit na to, že jeho peněženka ztratí pěkných pár kilo. Na druhou stranu, my věříme, že každý majitel těchto špičkových vozidel bude mít na pěkných pár let pokoj, co se koupě nového vozidla týče.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*