První pomoc pro nastartování auta s vybitou baterií

Nastartování auta
První pomoc pro nastartování auta s vybitou baterií
Ohodnoť článek

Právě jste přišli po chladné noci ke svému autu a zjistili jste, že nemůžete nastartovat a v místě nemáte ani startovací kabely, ani známého, který by vás roztlačil? Nepanikařte. Máme pro vás naprosto jednoduchý trik, jak své auto zprovoznit během několika minut a nepřijít tak ani pozdě do práce.

Určitě se vám to již někdy stalo. Sedli jste po víkendu do svého plechového miláčka, otočili klíčkem a namísto příjemného tónu svého motoru slyšíte pouze ticho nebo auto několikrát zaškytá a nic víc z něj nedostanete. Příčin proč jste právě nenastartovali může být samozřejmě mnoho, ale protože je podzim a noci jsou již chladné, zřejmě se vám jen vybil akumulátor. K vybití autobaterie může dojít z několika důvodů. Nejčastějším důvodem se stává situace, kdy vůz není vybaven zvukovým signálem upozorňujícím na rozsvícená světla po vypnutí motoru, dále pak stáří baterie a její nižší životnost. Když pak vozidlo není delší dobu v provozu, akumulátor se postupně vybíjí a výkon, který jí zůstane, nestačí k nastartování. Baterii také nesvědčí, když máte při startu zapnuto příliš elektriky, například automaticky nastavené zapnutí světel, běží vám klimatizace, ventilátor na vyšší výkon a tak podobně.  Nejrychleji se autobaterie vybíjí v zimě, kdy teploty klesají v ranních hodinách hluboko pod bod mrazu a vybití je v tomto případě rychlejší.

Jak nastartovat automobil bez drátů

Pokud vám auto nevykazuje žádnou aktivitu, můžete ho zprovoznit jednoduše pomocí osvědčeného triku od profi Youtubera Dennyho. Ten vám ve svém videu ukáže, jak automobil probudí pomocí provazu. A je to naprosto jednoduché, takže to zvládne opravdu každý.

Nastartujte auto pomocí provazu

Ve videu vám Denny ukáže fígl, jak auto s vybitou autobaterií bez roztlačování a startovacích kabelů uvést do provozu. Stačí mít otočený klíček v zapalování a mít zařazenou rychlost na trojku. Pak předek auta zvedněte na hever. Nakonec kolo obmotejte silnějším provazem, můžete použít i tažné lano.  Pak už jen prudce za provaz zatáhněte. Motor se tímto jednoduchým fíglem uvede do chodu.

Nejlépe se tak zprovozní benzinové motory, u naftových motorů tento trik nemusí fungovat. Vůz musí mít manuální převodovku.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*