Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq
Ohodnoť článek

Na co se můžeme těšit u dlouho očekávaného automobilu Škoda Kodiaq a na kolik nás toto parádní SUV vyjde? Škoda auto zveřejnila dlouho očekávaný ceník.

Výroba je již zahájena

V tomto týdnu, konkrétně 18. října, Škoda Auto zahájila sériovou výrobu SUV Kodiaq. Ten se vedle Škoda Yety a Suberb vyrábí českých Kvasinách. Město Kvasiny se dokonce pro tento okamžik přejmenovalo na Qasiny. Škoda tímto krokem navázala na již dříve úspěšnou marketingovou akci, kdy se z amerického města Kodiak stal Kodiaq. Tuto změnu  podpořil i úřad obce, kdy v rámci propagační akce vedení obce na některých informačních tabulích přelepilo název městečka na Quasiny.

Kdy se Kodiaq dostane na trh?

Kodiaq se na trh dostane v únoru 2017, přestože mělo dojít k prodeji prvních vozů již na přelomu letošního a příštího roku. Objednávat si nové SUV můžete již nyní. Ceny začínají na přijatelné částce 677 990 korun v případě zážehového čtyřválce 1,4 TSI o výkonu 110kW. Vybrat si v této cenové kategorii můžete ze dvou variant a to manuální převodovky a pohonu všech kol a nebo pohonu přední nápravy a vyladěné převodovky DSG.

Atletický Kodiaq s diodovou technikou

Jako první vůz od tuzemské značky se může pyšnit diodovou technikou, kterou nabízí už v samém základu vozu. Škoda mluví to tom, že Kodiaq má atletické tvary, táhnoucí se po celé délce vozu. Výrazná linka umístěná vysoko nad bočními klikami končí nad zadními světly. Můžeme se těšit na velkorysý prostor uvnitř vozu, kdy pětimístná verze disponuje v zavazadlovém prostoru o objemu 720litrů a po sklopení zadních sedadel se dostaneme až na 2 065 litrů. Zadní sedadla se dokonce dají polohovat i posouvat, pravé přední lze i překlopit vpřed.

Inteligentní elektronické hračky

Zejména milovníci navigace si přijdou na své. Ta umí v reálném čase reagovat na dopravní situaci, systém Area View umí prostřednictvím čtyř širokoúhlých kamer zobrazit okolí auta, umí dokonce na něj nahlížet z vrchu. Ani couvání nebude pro řidiče s tažným zařízením problém. Během couvání umí Kodiaq převzít řízení do své režie a sám se navede k oji přívěsu. Asi nejpovedenější je systém Care Connect, který si sám přivolá pomoc při aktivování airbagu.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*