Warning: preg_match(): Compilation failed: missing ) at offset 83 in /data/www/22560/nejrychlejsiauta_cz/www/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfBrowscap.php on line 30

Warning: preg_match(): No ending delimiter '@' found in /data/www/22560/nejrychlejsiauta_cz/www/wp-content/plugins/wordfence/lib/wfBrowscap.php on line 30
Toužíte po rychlém autě? Pořiďte si ojetinu, ušetříte i milion - NejrychlejšíAuta.cz

Toužíte po rychlém autě? Pořiďte si ojetinu, ušetříte i milion

BMW ojeté
Toužíte po rychlém autě? Pořiďte si ojetinu, ušetříte i milion
5 (100%) 1 vote

Sporťák je nesplněný sen mnoha českých řidičů. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na pořízení automobilu, který má pod kapotou podstatně více plnokrevníků než většina běžného vozového parku, máme pro vás pár tipů.

Nekupujte nové, pořiďte si ojeté

Bazar aut sice nabízí především řidičskou klasiku, ale to neznamená, že se v nabídce čas od času neobjeví nějaké to silnější vozidlo s výkonem řádově ve stovkách koní. Ojetá auto jsou logicky podstatně levnější než zbrusu nové kousky, jejichž pořizovací cena se často pohybuje mezi jedním až dvěma miliony korun.

Pořídit si sportovní vůz znamená investovat nemalou částku, nicméně pár let starý model není ani zdaleka tak drahý jako v době uvedení na trh. Navíc se můžete poohlédnout po vozidlech, které jsou ještě levnější než ostatní, protože se nesetkaly s příliš pozitivní odezvou řidičů. Na vině přitom nemusí být jízdní vlastnosti, jako spíše méně povedený design nebo „nepraktičnost“ pro každodenní provoz. Ale to vám může být jedno, protože jde především o jízdní zážitky. Vzhled a praktická stránka sportovního vozu jsou vždy až na druhém místě.

Porsche ojeté

Prodraží se běžná údržba

Podaří-li se vám sehnat exkluzivní starší vůz za dobrou cenu, můžete si gratulovat. Dobře si však spočítejte, zda budete mít dostatek finančních prostředků na provoz. Počítejte s tím, že vás některé položky vyjdou podstatně dráž než v případě běžných automobilů. Například nákup velkých a širokých pneumatik s nízkým profilem, občasná výměna opotřebených náhradních dílů a v neposlední řadě i palivo.

Po kterých modelech sáhnout?

A které konkrétní vozy seženete za rozumné peníze? Známý autobazar v Praze doporučuje Audi S3 2. generace, BMW 130i E87, BMW 330i E90, Mazdu 3 MPS, Hyundai Genesis Coupe V6 a Mercedes-Benz SLK 350. Znamenitou volbou jsou také vozy Mitsubishi Lancer Evolution III a Subaru Impreza WRX STI. Zmíněných modelů je sice v bazaru jako šafránu, ale trpělivost přináší růže.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*