Vyzkoušejte elektromobly Zhidou za dostupnou cenu

Vyzkoušejte elektromobly Zhidou za dostupnou cenu
Ohodnoť článek

Na českém trhu už nějakou dobu značka Zhidou je, ale málokdo o ní ví. Přitom jde o nejdostupnější elektromobily na trhu, proč je tedy nevyzkoušet?

Seznamte se, ZD (Zhidou) od společnosti Shandong Xindayang Electric Vehicle

Stále častěji se setkáváme s novinkami od světových výrobců automobilů s alternativními motory. V Čechách se objevují značky, o kterých většina z nás ani neslyšela, přitom je to škoda. Konkrétně Zhidou patří mezi dobré hybridy za naprosto úžasné ceny.

Jak už jsme uvedli, automobily Zhidou vlastní atuomobilka Geely Auto, vyrábí je společnost

Shandong Xindayang Electric Vehicle. Geely Auto vlastní například také značku Volvo, které patří mezi vůbec nejbezpečnější vozy.

Zhidou jsou naprosto skladná, jednoduchá mikroauta, s velkou duší. Rozhodně se nebudou krčit někde v rohu na parkovišti. Značka totiž vývoz svých vozů do Evropy myslí naprosto vážně a ve velkém stylu. Těšit se na ní můžou například ve Španělsku, Německu, Rakousku, Francii, Itálii i u nás. V Číně se prodeji opravdu daří, proto vědí, že si ji Evropané také zamilují.

Vyberte si ze dvou modelů

U nás doma se nabízí dva modely, D1, který vznikl i ve verzi Sharing pro sdílení ve městech. To v praxi znamená, že má například neodstranitelný klíč, kožené čalounění nebo navigaci. Na délku měří skoro 2,8m, široká je 1539mm a vysoká 1524mm. Rozvor nápravy je 1765mm a váží 670kg. A model D2 je o 50kg vyšší, velikostně je stejná jako D1 a spadá do stejné kategorie jako Ligiery nebo Aixamy, na rozdíl od nich ji ale nelze řídit od patnácti let.

Elektromotor o výkonu 18kW a točivém momentu 82Nm je napájen akumulátorem LPF o kapacitě 11,5kWh. Maximální rychlost vozu je udávaná 80km/h, zrychlení z nuly na 45km/h je přibližně osm sekund. Zkrátka šikovné malé auto do města. Dojezd na jedno nabití je 120km, po městě můžete v praxi jezdit několik dní a z běžné domácí sítě máte auto nabité za necelých šest hodin. Cena v základní D1  je 449 900 korun což v podobných cenových relacích se pohybují i mikroauta s benzinovým či dieselovým motorem. Ve výbavě najdeme elektricky ovládaná okna, elektrický posilovač řízení, kožené čalounění sedadel, klimatizaci, přípojku USB, navigaci, elektricky ovládaná vnější zpětná zrcátka a litá třináctipalcová kola. Verse Sharing je deset tisíc dražší. Na cenu u D2 si budeme muset do příštího roku.

Vaše komentáře:

Přidejte komentář


*